Transmisijos remontas

Atliekame transmisijos remonto darbus:

Automobilio variklio galią ratams perduoda pavarų dėžė sankabos dėka.

Sankabos pedalą galime rasti tik automobiliuose, kurie turi mechaninę pavarų dėžę. Automobiliai, kurie turi automatinę pavarų dėžę, sankabos pedalo neturi, bet automatinės pavarų dėžės veikimo principai panašūs.

Taigi sankabos paskirtis yra perduoti sukimo jėgą į automobilio ratus.

Sankaba yra tarpinis elementas tarp variklio ir pavarų dėžės. Spausdami sankabos pedalą automobilio salone, laikinai atitraukiam ir tarsi atjungiame variklį nuo ratų ir taip automobilis rieda laisva eiga. Kai pamažu atleidžiame sankabos pedalą, sankaba palaipsniui perduoda variklio sukimąsi pavarų dėžei, o pastaroji sukimąsi perduoda į ratus ir automobilis važiuoja.
Sankabą dažniausiai sudaro trys dalys: sankabos diskas, diskatorius ir išminamas guolis. Patartina keisti visas tris dalis . Tai yra kartu dirbančios dalys ir dėvisi jos visos.

Sankabų gamintojai nurodo šių mechanizmų tarnavimo laiką, bet praktiškai neįmanoma nustatyti kilometražo, ar laiko, kas kiek kilometrų reikia keisti sankabą. Tai įtakoja važiavimo stilius, važinėjama mieste ar ilgesniais atstumais. Pradedantis vairuotojas gali ir per labai trumpą laiką “sudeginti” sankabą. Kai sankabos tarnavimo laikas einą į pabaigą, padidėja automobilio kuro sąnaudos. Nereikia laukti, kol automobilis visiškai sustos.

Galimi transmisijos gedimai:

  • Nepavyksta perjungti pavarų;
  • Važiuojant jaučiama vibracija;
  • Važiuojant dingsta pavaros;
  • Neįprasti garsai;
  • Jaučiamas degimo kvapas.

Registracija tel. 8 614 83801

Atvykite į servisą „Smagratis“ Žemaitės al. 31, Kretinga